Винос меж земельної ділянки в натуру (на місцевість)

Винос меж земельної ділянки в натуру (на місцевість)

 

Винос меж земельної ділянки в натуру (на місцевість) фактично означає фіксацію точок поворотних кутів ділянки на місцевості. Під час виносу меж, інженер-геодезист закріплює на земельній ділянці межові знаки встановленого зразка.

 

Межовий знак – це спеціальний знак, зразок якого затверджується уповноваженим органом державної влади у визначеному законодавством порядку та який фіксує місцезнаходження точок поворотних кутів меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).

 

Водночас, треба зазначити, що на сьогоднішній день законодавством не встановленого зразка межового знаку, який був би обов’язковим для використання. На практиці інженер-геодезист закріплює поворотні точки підручними матеріалами власника земельної ділянки.

Винос меж ділянки часто проводиться вже після кадастрової зйомки та складання проекту землеустрою чи технічної документації на земельну ділянку.

 

Нормативно процедура виносу меж земельної ділянки регулюється Інструкцією про встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) та їх закріплення межовими знаками, яка затверджена Наказом № 376 від 18.05.2010 р. Державного комітету України із земельних ресурсів.

 

Загальні випадки в яких виникає необхідність щодо виносу меж земельної ділянки в натуру:

  • втрата чи пошкодження раніше встановлених межових знаків;
  • проведення будівельних робіт на земельній ділянці (в т.ч. при встановлені огорожі земельної ділянки);
  • під час вирішення межових спорів з власниками сусідніх земельних ділянок;
  • буріння свердловин;
  • придбання земельної ділянки новим власником;
  • в інших випадках.

 

Порядок виконання робіт по виносу меж земельної ділянки

 

Після отримання вихідної інформації щодо земельної ділянки, інженер-геодезист виїжджає на адресу земельної ділянки та здійснює за допомогою спеціального обладнання (електронний тахеометр) та наявних координат ділянки визначення точок поворотних кутів.

 

Визначені поворотні точки фіксуються межовими знаками не рідше ніж через 200 метрів. При цьому відстань між межовими знаками не може бути меншою 1 (одного) метру. За клопотанням власника, межові знаки можуть не встановлюватись в тих місцях, де межі земельної ділянки співпадають з природними та штучними лінійними спорудами і рубежами (струмками, каналами, річками, шляхами, лісосмугами, шляховими спорудами, огорожами, фасадами будівель, парканами і т.і.).

 

Встановлення межових знаків на земельній ділянці проводиться інженером-геодезистом за участі власника ділянки та власників сусідніх земельних ділянок. В результаті закріплення земельної ділянки межовими знаками складається акт приймання-передачі межових знаків на зберігання, акт виносу меж земельної ділянки в натуру (на місцевість), оригінальні примірники яких видаються власнику. Акт відновлення меж земельної ділянки складається у випадку відновлення межових знаків, що встановлювались раніше, тобто при повторному виносі меж земельної ділянки.

Пропозиції щодо виносу меж земельної ділянки від нашої компанії

 

Інженери-геодезисти нашої компанії виконають роботи з виносу меж земельної ділянки якісно та швидко.

 

Вартість робіт: від 250 грн./пікет*

 

Строк виконання: від 1 дня

 

*Мінімальна вартість виносу меж земельної ділянки в натуру (на місцевість) – 1000 грн.

 

Дивіться також: проект відведення землі, проект сівозміни, технічна документація на землю

 

 

Авторизація

Регистрация

Генерация пароля

Регистрация