Витяг з кадастру (ДЗК).Порядок отримання

Витяг з кадастру (ДЗК).Порядок отримання

 

Витяг з кадастру (ДЗК) – це документ, що підтверджує внесення даних земельної ділянки до державного земельного кадастру. Витяг з кадастру – це також одна з форм надання державним кадастровим реєстратором відомостей з Державного земельного кадастру про земельну ділянку.

 

На практиці громадяни та організації найчастіше отримують витяг з кадастру у двох випадках:

 • при реєстрації земельної ділянки в Державному земельному кадастрі;
 • при вчиненні будь-яких операцій із земельною ділянкою (купівля-продаж, дарування, обмін, оренда, спадкування, тощо).
 1. Витяг з кадастру при реєстрації ділянки

 

Перший випадок часто актуальний для власників земельних ділянок, які мають на руках державний акт про право власності на земельну ділянку та, при цьому, не внесені до Національної кадастрової системи. Отже, власник земельної ділянки, маючи на руках державний акт, подає державному кадастровому реєстратору за місцезнаходженням земельної ділянки пакет документів з метою внесення до кадастру інформації про земельну ділянку. З відомостями, які вносяться до кадастру та відображаються у витягу можна ознайомитись на сторінці Зразок витягу з кадастру (ДЗК). На підтвердження внесеної інформації, реєстратор видає замовнику витяг про реєстрацію земельної ділянки в кадастрі.

 

Винятком, при цьому, є ситуація з держактом червоного кольору, що видавався до 2004 р. та який не містить кадастровий номер. Для того, щоб внести земельну ділянку до кадастру за таким держактом, необхідно додатково розробити технічну документацію про встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та організувати присвоєння кадастрового номеру, яке здійснюється державним кадастровим реєстратором. Тобто до процедури додається ще декілька кроків.

 

Як у випадку відсутності ділянки в НКС, так і у випадку «старого держакту», після отримання витягу з кадастру про реєстрацію земельної ділянки, необхідно додатково звернутись до місцевої реєстраційної служби з метою реєстрації права (власності, оренди) на земельну ділянку. Тільки після всіх вказаних вище дій земельну ділянку можливо буде продати, обміняти, подарувати тощо.

 

Враховуючи тенденцію щодо законодавчого ускладнення процедури оформлення земельних ділянок в Україні, радимо Вам не відкладати питання реєстрації ділянки в кадастрі.

 1. Витяг з кадастру для нотаріуса

 

Другий випадок, коли витяг з кадастру потрібен для проведення будь-яких операцій із земельною ділянкою (купівля-продаж, дарування, обмін тощо). Як правило, про необхідність отримання такого витягу ми дізнаємося він нотаріуса, коли маємо намір укласти та посвідчити нотаріально будь-яку угоду щодо земельної ділянки. Такий витяг з кадастру, крім відомостей про реєстрацію земельної ділянки, містить також дані нормативно-грошової оцінки та дані щодо обмежень у використанні земельної ділянки. Раніше, такі відомості нотаріусу необхідно було надати в формі окремих довідок. Зараз вся інформація про земельну ділянку міститься в одному документі (витяг з кадастру).

 

Головне те, що отримати витяг з кадастру в другому випадку можна тільки тоді, коли проведена реєстрація права на земельну ділянку в реєстраційній службі (Укрдержреєстр), про яку ми згадували вище за текстом.

 

Нормативно порядок видачі витягу з кадастру регулюється положеннями Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого Постановою № 1051 від 17.10.2012 р. Кабінету міністрів України.

 

Витяг з кадастру – остаточний документ, який Ви отримуєте від місцевого Управління Держземагентства.

Порядок отримання витягу з кадастру самостійно

 

Отримати витяг самостійно можна звернувшись до Центру надання адміністративних послуг за місцезнаходженням земельної ділянки. При цьому, вказаному органу необхідно надати певний перелік документів для отримання витягу з кадастру (ДЗК), а саме:

 • заява встановленої форми (складається на місці в Центрі надання адміністративних послуг);
 • заява встановленої форми (до управління (відділу) Держземагентства в районі (місті));
 • державний акт про право власності на земельну ділянку (оригінал та копія);
 • паспорт власника земельної ділянки, або представника (оригінал та копія);
 • ідентифікаційний код власника земельної ділянки, або представника (оригінал та копія);
 • XML-файл. Електронний документ з даними про земельну ділянку, які підлягають внесенню до Державного земельного кадастру (розробляється землевпорядною організацією та подається на оптичному диску);
 • запит нотаріуса (у випадку оформлення права на спадщину);
 • технічна документація із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), УВАГА!!! – у випадку відсутності інформації про земельну ділянку в Національній кадастровій системі;
 • документ про оплату послуг за надання витягу з кадастру (квитанція про оплату);
 • документ, що підтверджує повноваження діяти від імені заявника (у разі подання заяви представником). Оригінал, або нотаріально завірена копія довіреності.

На практиці, термін з дня подачі заяви та в ЦНАП до моменту отримання Витягу з державного земельного кадастру займає 14 робочих днів.

 

Строк дії витягу з кадастру – 3 місяці. Виключення встановлено для витягів, які видаються спадкоємцям та при реєстрації земельної ділянки в кадастрі – вони є безстроковими. Проте, речове право (право власності) на земельну ділянку має бути зареєстроване протягом одного року, з дня отримання витягу з кадастру про реєстрацію земельної ділянки в кадастрі.

Отримати витяг з кадастру можна також звернувшись до спеціалістів ТОВ «Межувальник».

 

Наше товариство має великий досвід, технічні можливості та відповідних спеціалістів для виконання будь-яких землевпорядних робіт, в т.ч. в ході отримання витягу з кадастру (ДЗК) при реєстрації земельної ділянки, а також витягу з ДЗК для нотаріуса.

 

Вартість послуг щодо отримання витягу з ДЗК: від 700 грн.

 

Строк виконання: від 14 днів

 

Дивіться також: зміна цільового призначення земельної ділянки, зняття родючого шару ґрунту, проект відведення земельної ділянки

 

 

Авторизація

Регистрация

Генерация пароля

Регистрация