Реєстрація права власності на землю.Реєстрація права на земельну ділянку в Укрдержреєстрі.

Реєстрація права власності на землю.Реєстрація права на земельну ділянку в Укрдержреєстрі.

 

З початку 2013 року зареєструвати власність чи інші права (включаючи, оренду, сервітут, суперфіцій, емфітевзис і т.і.) на землю можна через Державну реєстраційну службу України (Укрдержреєстр), яка адмініструє Державний реєстр речових прав на нерухоме майно. Саме після реєстрації в Укрдержреєстрі виникає, змінюється чи припиняється відповідне право.

 

Для довідки. Правила реєстрації прав на нерухоме майно, у тому числі на земельну ділянку, визначені, зокрема Порядком державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2013 № 868, яка набрала чинності з 11.02.2014 р.

 

Якщо згадати, то до 2013 року право власності на землю підтверджувалось державним актом про право власності на земельну ділянку, який можна було отримати в місцевому органі Держкомзему.

 

Сьогодні ж, після включення даних про земельну ділянку до державного земельного кадастру та отримання в місцевому управлінні Держземагентства витягу з ДЗК, необхідно звернутись до місцевого органу Укрдержреєстру для реєстрації вашого права на земельну ділянку. В Укрдержреєстрі може реєструватись право власності, оренди, сервітут, суперфіцій, емфітевзис, тощо. Найпоширенішим випадком звичайно є саме реєстрація права власності на земельну ділянку, покроковий порядок зі зразками документів якої ми і розглянемо нижче.

 

 1. Спочатку необхідно визначитись з місцевим органом Укрдержреєстру, до якого необхідно звертатись щодо реєстрації. Адреси місцевих органів Укрдержреєстру, яким слід подавати документи для реєстрації права власності на земельну ділянку можна знайти на сайті Укрдержреєстру.

 

 1. Далі необхідно підготувати документи для подачі до місцевого органу Укрдержрестру, який включатиме:
 • витяг з Державного земельного кадастру (ДЗК);
 • заява про реєстрацію права власності на земельну ділянку;
 • копію та оригінал паспорту заявника;
 • копію та оригінал ідентифікаційного номеру;
 • підтвердження оплати за видачу витягу з Державного реєстру прав (120 грн.);
 • підтвердження оплати держмита (119 грн.);
 • документ – підстава виникнення права на ділянку (договір купівлі-продажу (дарування, міни і т.і.), рішення суду, свідоцтво на спадщину, тощо);
 • довіреність, якщо документи подаються представником (нотаріально засвідчена, якщо від фізичної особи);
 • оригінал та копію паспорту, ідентифікаційного номеру представника, якщо документи подаються представником.

 

Важливо також те, що витяг з Державного земельного кадастру (ДЗК) не має потреби подавати у випадку, коли документи, які є підставою виникнення, переходу чи припинення права власності або інших прав, містять в собі інформацію про кадастровий номер.

 

З деякими випадками присвоєння кадастрового номеру земельній ділянці можна ознайомитись в розділі технічна документація щодо встановлення меж земельної ділянки.

 

 1. Строк розгляду поданих державному реєстратору документів складає 5, в окремих випадках 14 робочих днів (не календарних!). Зі спливом вказаного строку від державного реєстратора можна буде отримати один з таких документів:

 

Після реєстрації свого права в Укрдержреєстрі, ви станете повноправним власником ділянки та зможете розпорядитись нею за власним рішенням (в тому числі, продати, подарувати, обміняти, тощо).

 

Дивіться також: проект відведення землі, дозвіл на зняття ґрунту, зміна цільового призначення


 

Авторизація

Регистрация

Генерация пароля

Регистрация