Проект відведення земельної ділянки

Проект відведення земельної ділянки

mng Відповідно до положень ст. 50 Закону України «Про землеустрій»  проект відведення земельної ділянки обов’язково складається,  зокрема у випадку формування нових земельних ділянок (в т.ч.  приватизація чи оренда земельної ділянки).

 Проект відведення земельної ділянки є однією із важливих стадій  порядку оформлення права власності на земельну ділянку.

 Порядок відведення земельної ділянки у власність:

 1.  Отримання дозволу на розробку проекту відведення земельної  ділянки.

 Для отримання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки у власність необхідно звернутись з клопотанням (заявою) до однієї з таких організацій:

 • місцевої (сільської, міської) ради, якщо земельна ділянка знаходиться в межах населеного пункту;
 • районної державної адміністрації, якщо земельна ділянка знаходиться поза межами населеного пункту;
 • управління Держземагентства в області, якщо земельна ділянка поза межами населеного пункту та відноситься до категорії земель сільськогосподарського призначення.

Одна з вказаних вище організацій зобов’язана розглянути заяву та прийняти рішення про надання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки. При цьому, до заяви необхідно також додати:

 • графічний матеріал (викопіювання із затвердженого генерального плану населеного пункту або детального плану території (є загальнодоступним та надається відповідною місцевою радою на запит заінтересованих осіб)).
 • копію паспорту;
 • копію ідентифікаційного номера.

 

За наступним посиланням ви можете переглянути орієнтовний текст готового рішення про надання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки.

 

 1. Виготовлення та погодження проекту відведення земельної ділянки

 

Після отримання рішення (наказу, розпорядження) з дозволом на виготовлення проекту відведення земельної ділянки, Вам необхідно звернутись до відповідної землевпорядної організації, в штаті якої працюють сертифіковані інженери-землевпорядники, інженери-геодезисти з метою розробки та організації погодження проекту землеустрою. Розроблений землевпорядниками проект землеустрою підлягає погодженню в наступних організаціях:

 • місцеве управління Держземагентства;
 • місцевий відділ архітектури та містобудування;
 • інші організації (органи лісгоспу, водгоспу, охорони культурної спадщини, екології і т.і.) в окремих індивідуальних випадках.
 1. Реєстрація земельної ділянки в національній кадастровій системі (НКС)

 

З 01 січня 2013 р. державні акти про право власності на земельну ділянку більше не видаються. З набранням чинності Законом України «Про державний земельний кадастр» тепер реєстрація права власності на земельну ділянку проходить в два етапи:

 • реєстрація безпосередньо земельної ділянки в Державному земельному кадастрі (ДЗК);
 • реєстрація права власності на земельну ділянку у районній (міській) реєстраційній службі Укрдержреєстру.

 

Для реєстрації земельної ділянки в земельному кадастрі (ДЗК), власник або його представник (наприклад, землевпорядна організація) подає місцевому державному кадастровому реєстратору (місцеве управління Держземагентства) наступні документи:

 • заяву встановленого зразка;
 • погоджений та затверджений проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки;
 • електронний обмінний файл (XML-файл).

 

В результаті реєстрації земельної ділянки у ДЗК, державний кадастровий реєстратор присвоює земельній ділянці кадастровий номер. Після отримання кадастрового номера необхідно отримати відповідний витяг із кадастру (ДЗК), який в подальшому буде підставою для реєстрації права власності на земельну ділянку.

 1. Затвердження проекту відведення земельної ділянки

 

Після отримання позитивних висновків щодо проекту відведення земельної ділянки від вищевказаних установ та організацій, необхідно звернутись до тієї ж місцевої ради (райдержадміністрації, обласного управління Держземагентства), яка надавала дозвіл на розробку проекту землеустрою та отримати рішення про затвердження проекту землеустрою. Вказана рада (інший орган) зобов’язана протягом 14 днів, після подання погодженого проекту землеустрою, прийняти рішення про його затвердження. За наступним посиланням, Ви можете переглянути приблизний текст рішення про затвердження проекту відведення земельної ділянки.

 1. Реєстрація права власності на земельну ділянку в реєстраційній службі Укрдержреєстру

 

Для отримання свідоцтва (витягу) про право власності на земельну ділянку Вам необхідно звернутись в реєстраційну службу за місцезнаходженням земельної ділянки та подати наступний пакет документів:

 • заява;
 • оригінал рішення (наказу, розпорядження) про затвердження проекту землеустрою;
 • оригінал витягу з ДЗК про реєстрацію земельної ділянки;
 • копія паспорту;
 • копія ідентифікаційного номеру;
 • квитанції про оплату послуг реєстрації.

 

В результаті реєстрації державним реєстратором права власності на земельну ділянку видається свідоцтво та витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

 

Більш детально про реєстрацію земельної ділянки в органах Мінюсту читайте в статті Реєстрація права на земельну ділянку в Укрдержреєстрі. Порядок 2015 р.

Пропозиції щодо проекту землеустрою від ТОВ «Межувальник»

 

Наше товариство має великий досвід, технічні можливості та відповідних спеціалістів для розробки проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність або в оренду. Ми маємо можливість виконувати повний комплекс робіт. Починаючи з розробки проекту землеустрою, закінчуючи його погодженням, отриманням витягу з ДЗК та свідоцтва (витягу) з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

 

Замовити розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність або в оренду ви можете звернувшись за телефоном  (04571) 2-30-09, (066) 096-11-15 – м. Васильків; (04568) 5-16-40, (063) 582-12-40 – м. Сквира.

 

Вартість проекту від 2500, 00 грн.

 

Строк виконання: від 5 днів

 

Дивіться також: проект сівозміни, геодезичні вишукування, технічна документація із встановлення меж земельної ділянки

 

 

Авторизація

Регистрация

Генерация пароля

Регистрация