Поділ земельної ділянки

Поділ земельної ділянки

Поділити земельну ділянку – це питання виникає досить часто в житті та потребує певної обізнаності щодо порядку поділу земельної ділянки, визначеного чинним законодавством, та деякого практичного досвіду.

Документи та дії, необхідні для поділу земельної ділянки

klj

Перш за все, необхідно зазначити, що підставою для поділу земельної ділянки є засвідчена нотаріально заява власника (власників) земельної ділянки та розроблена землевпорядною організацією технічна документація на поділ земельної ділянки. Дивіться зразок нотаріальної заяви на поділ земельної ділянки.

 

Крім нотаріальної заяви на поділ земельної ділянки, землевпорядній організації також треба надати:

  • засвідчену нотаріально копію правовстановлюючого документу на земельну ділянку (держакт, договір купівлі-продажу, дарування, міни, тощо);
  • копії ідентифікаційних даних власника (паспорт, ідентифікаційний номер).

 

Треба розуміти, що якщо власників земельної ділянки декілька (спільна часткова власність), тому нотаріальна заява на поділ земельної ділянки має бути підписана усіма співвласниками.

 

Також потрібно розуміти, що цільове призначення земельних ділянок, утворених в результаті поділу первісної земельної ділянки, не може змінитись, а залишається таким, як і в первісної земельної ділянки (до поділу). Про зміну цільового призначення земельної ділянки читайте більш детально в нашій статті Порядок зміни цільового призначення земельної ділянки.

 

Якщо ділянка ділиться особливим чином, не окремими рівними частинами, то в цьому випадку необхідна також кадастрова зйомка земельної ділянки.

 

Розроблена землевпорядною організацією технічна документація на поділ земельної ділянки подається на розгляд місцевого управління Держземагентства (за місцезнаходженням земельної ділянки), яке надає свій висновок щодо відповідності змісту технічної документації чинному законодавству України. Після отримання позитивного висновку, державний кадастровий реєстратор (працює при місцевому управлінні Держземагентства) вносить зміни до Державного земельного кадастру про поділ земельної ділянки та видає витяги з кадастру (ДЗК) на підтвердження проведених змін.

 

Кожній земельній ділянці, що утворилась в результаті поділу, присвоюється новий кадастровий номер, який буде зазначено у відповідному витягу з кадастру. Окремо дивіться Витяг з кадастру (ДЗК) в якості зразка.

Реєстрація права власності на земельні ділянки, утворені в результаті поділу

 

Після отримання витягів з кадастру на земельні ділянки, що утворились в результаті поділу, необхідно звернутись до відділу реєстраційної служби (за місцезнаходженням земельних ділянок) з метою реєстрації права власності окремо на кожну новоутворену в результаті поділу земельну ділянку. Для більш детального розуміння порядку реєстрації речового права на земельну ділянку читайте нашу статтю Порядок реєстрації права на земельну ділянку в Укрдержреєстрі.

 

Щодо об’єднання земельних ділянок

 

Порядок об’єднання земельних ділянок істотно не відрізняється від порядку поділу земельної ділянки, здійснюється на тих же підставах, але на практиці зустрічається значно рідше. Саме тому ми не приділили уваги такому виду землевпорядних робіт в цій статті.

Пропозиції щодо розробки технічної документації на поділ (об’єднання) земельної ділянки від нашої компанії

 

ТОВ «Межувальник» має великий досвід, технічні можливості та відповідних спеціалістів для розробки технічної документації на поділ (об’єднання) земельної ділянки. Ми маємо можливість виконувати повний комплекс робіт під ключ. Починаючи з розробки безпосередньо технічної документації, закінчуючи отриманням витягу з кадастру та реєстрацією права власності.

 

Вартість розробки технічної документації на поділ (об’єднання): від 2500 грн.

 

Строк виконання: від 5 днів

 

Дивіться також: проект відведення земельної ділянки, витяг з кадастру, технічна документація щодо встановлення меж.

 

 

Авторизація

Регистрация

Генерация пароля

Регистрация