Державних земель в Україні значно менше, ніж заявлено офіційно

 

 
Земельні паї
Земельні паї / Місто

Згідно статистичних даних, в Україні на сьогодні 10,2 мільйона гектарів державних земель. Але цей показник не відповідає дійсності.

Голова Держгеокадастру України Денис Башлик в інтерв’ю ЕП повідомив, що під час інвентаризації державних земель його відомство виявило серйозні помилки у статистиці.

Причина похибок – ніхто не стежив за цією статистикою. Інколи цифри бралися зі стелі. Постійно називають таку цифру: 10,2 мільйона гектарів. Проте статистика не ведеться з 2016 року, вона не має нічого спільного з фактичним станом речей, – каже Башлик.

Рекомендації для вас: Шпаргалка для всіх: як підготуватись до купівлі землі в Україні

В останні роки кількість приватних земель постійно зростала, але кількість державних, в той же час, не змінювалася. Це вказує на те, що працювали тіньові схеми приватизації земель, вважає голова Держгеокадастру.

Звідки ці приватні землі з’являються? Де-факто – зрозуміло, де-юре – залишалися на папері, – пояснює Башлик.

За словами чиновника, землі держпідприємств, Міноборони чи Академії наук ставали приватними через тіньові схеми, тому фактично не існує 10,2 мільйона гектарів держземель.

  • Агробізнес на передовій: боротьба з коронавірусом та екстремальна посівна
    Агробізнес на передовій: боротьба з коронавірусом та екстремальна посівна
    14 трав , 11:41

Скільки українців не скористалися правом на пай?

За останні 20 років в Україні померли близько 1,5 мільйона осіб, які мали право отримати земельний пій. У 500 тисяч з них не було спадкоємців, тому земля фактично перейшла державі.

За законом, пояснює Денис Башлик, якщо громадянин помер, а його пай залишився невитребуваним, то держава проводить безоплатну приватизацію і аукціон.

Зверніть увагу! Куди підуть невитребувані паї українців, – пояснення експерта 

Коли треба отримати пай?

Загалом всі громадяни України до 2024 року мають вирішити питання своїх невитребуваних паїв.

Про це нагадує голова організації “Центр розвитку земельних правовідносин в Україні” Леонід Корейба. Якщо претенденти на паї не встигнуть чи не зможуть оформити свої наділи належним чином, то ця земля відійде в комунальну власність.

Авторизація

Регистрация

Генерация пароля

Регистрация